دکتر فرشته دماریام » بارداری و زایمان » بهترین متخصص زنان و زایمان در ارومیه
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

بهترین متخصص زنان و زایمان در ارومیه

رشته زنان و زایمان یکی از شاخه های مهم علم پزشکی محسوب می شود. زنان که توانایی تولید مثل را برعهده دارند، سلامت آنها به عنوان یک ستون محکم در سرتاسر جهان، بسیار مهم است. خانمها از زمانی که به سن بلوغ می رسند تا کهنسالی به محض اینکه احساس ناراحتی طولانی مدتی در ناحیه رحم، تخمدان، لگن و واژن خود کردند باید به یک متخصص زنان، زایمان و نازایی خوب مراجعه کنند. البته مراجعه خانمها به متخصص زنان و زایمان برای معاینه شش ماه و سالانه نیز ضروری است. خانمها می توانند با مراجعه مستمر به بهترین متخصص زنان و زایمان ارومیه برای انجام معاینه های منظم و برطرف کردن بیماری های مختلف زنانگی، به سلامتی هر چه بیشتر خود کمک کنند.

زمان مراجعه به متخصص زنان، زایمان و نازایی

مراجعه به پزشک زنان، زایمان و نازایی، علت های متفاوتی دارد که در زیر به مهمترین آنها خواهیم پرداخت.

دکتر فرشته دماری یام متخصص زنان و زایمان در ارومیه
دکتر فرشته دماری یام متخصص زنان و زایمان در ارومیه

معاینات دوره ای

همانطور که در مقدمه گفته شد، خانمها در بازه زمانی بلوغ تا کهنسالی باید تحت معاینات دوره ای قرار بگیرند. از سن 21 سالگی به طور معمول هر دو سال یکبار انجام تست پاپ اسمیر که نوعی غربالگری سرطان های تناسلی است، در همه خانمها ضروری است. این تست در بعضی از بانوان با نظر پزشک معالج باید در بازه زمانی کمتری اتفاق بیفتد.  همچنین به صورت سالانه یا شش ماه یکبار همراه با انجام معاینه کامل و گرفتن شرح حال از بیمار معاینه سینه ها و لگن نیز توسط متخصص مزبوطه در دستور کار قرار می گیرد.

تنظیم خانواده

مراقبت های بهداشتی در خانمها، داشتن اطلاعات و راههای پیشگیری از بیماری های مراقبتی، جلوگیری اضطراری از بارداری های ناخواسته همگی در تنظیم خانواده جای می گیرند که برای اطلاع از آن و شناخت هر چه بیشتر از آن مراجعه به یک متخصص زنان و زایمان ضروری است.

درد، ترشح و بوی بد واژن

واژن، عضو حساسی در بدن زنان است که درد در آن اغلب با اسپاسم خود را نشان می دهد. تقریبا تمام خانمها در طول عمر خود یکبار به این درد دچار شده اند که اگر در سال دو یا سه بار اتفاق بیفتد و طولانی مدت نباشد، طبیعی است. اما اگر این درد به دفعات و به صورت طولانی در زنان اتفاق بیفتد، باید به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنند. ترشحات کم واژن نیز به صورت روزانه طبیعی است اما اگر به مقدار زیاد اتفاق بیفتد و یا رنگ یا بوی غیر طبیعی داشته باشد، می تواند نشانه عفونت واژن یا بیماری های مقاربتی باشد. این مسائل، بیشتر اوقات با مراجعه به موقع به پزشک و مصرف داروهای تجویزی، در مدتی کوتاه درمان می شود اما اگر در درمان آن سهل انگاری شود و یا در درازمدت به داروها پاسخ درستی ندهد به مشکلات و بیماری های جدی منجر خواهد شد.

مشکل در ادرار کردن

زنان به دلیل مسائلی نظیر بارداری و زایمان بیشتر از مردان در معرض مشکلات ادراری هستند و ممکن است این موضوع با افزایش سن، بیشتر و بیشتر هم بشود. ادرار دردناک، تکرر و بی اختیاری در ادرار، مشاهده خون در ادرار از مشکلاتی است که مراجعه به پزشک را الزامی می کند. بیماران باید از مصرف داروای خودسرانه اجتناب کنند. چرا که هر یک از این مشکلات به عوامل مختلفی ارتباط داردکه باید توسط متخصص زنان، زایمان و نازایی مورد معاینه دقیق قرار بگیرد و درمان مناسب برای آن اتخاذ شود.

قاعدگی های نامنظم و یا طولانی مدت

به طور معمول، پریودهای نامنظم در سن بلوغ و یا نزدیک به یائسگی طبیعی است و نیازی به مراجعه به متخصص ندارد. اما در زنانی که خارج از این شرایط هستند اگر مدت چرخه قاعدگی از سی و پنج روز بیشتر شود و استمرار پیدا کند، نیاز به مراجعه به بهترین تخصص زنان، زایمان ضرورت دارد. یک پریود معمولی از 3 تا 7 روز به طول می انجامد اما زمانی که این پروسه بیشتر طول بکشد و با خونریزی زیادی همراه باشد باید آن را با متخصص خود در میان بگذارید تا به منظم کردن قاعده ماهانه و کم کردن پروسه خونریزی کمک کند.

مشاهده زخم یا ضایعه در دهانه رحم و واژن

غالبا جای نگرانی در خصوص زخم های کوچک در ناحیه واژن وجود ندارد، اما باید به داد آن رسید و با درمان به موقع آن را برطرف کرد. امروزه، بسیاری از زنان با مشاهده ضایعه و یا برجستگی در ناحیه واژن خود نگران می شوند و می ترسند که به زگیل تناسلی دچار شده باشند. اما در بیشتر اوقات این مشکل موقتی بوده و با درمان درست قابل رفع شدن است.

ناباروری

درمان ناباروری از دلایل مهمی است که خانمها را به مطب متخصصان زنان، زایمان و نازایی می کشاند. این عارضه از عوامل مهمی مثل ارث یا ژنتیک پیروی می کند. ناباروری می تواند دلایل ثانویه دیگری مانند سبک نادرست زندگی، استرس و تغذیه نامطلوب هم داشته باشد. متخصص زنان، زایمان و نازایی می تواند با تشخیص درست و درمان های مرتبط به رفع ناباروری در زنان کمک کند.

بارداری

به محض اینکه خانمی از بارداری خود اطلاع پیدا کرد، باید یک متخصص زنان، زایمان و نازایی معتمد را پیدا کند که تا پایان دوران بارداری و پروسه زایمان همراه او باشد. بارداری، دورانی بسیار حساس برای مادر و جنین داخل شکم او است که باید مراقبت های روحی، جسمی و تغذیه ای برای وی اعمال شود. همچنین در این دوران به محض اینکه مادر متوجه برخی بیماری های خاص مانند دیابت یا فشار خون و مشکلاتی از این قبیل شود، باید سریعا به پزشک خود اطلاع دهد تا پزشک پس از بررسی های لازم از بروز مشکلات جدی برای بیمار و جنین جلوگیری کند.

دوران یائسگی

دوران یائسگی در هر خانمی به طور معمول در اواخر 40 سالگی و یا اوایل دهه 50 اتفاق می افتد. یائسگی، می تواند به عارضه هایی از قبیل گرگرفتگی، خشکی واژن، پوکی استخوان، افزایش وزن و … بیانجامد. برای اینکه زنان این عوارض را در بدن خود به حداقل برسانند و بتوانند از این دوران زندگی خود نیز لذت ببرند، وجود یک متخصص زنان، ضرورت پیدا می کند. مراجعه سالانه به پزشک معالج بعد از دوران یائسگی و انجام آزمایش های مختلف و تست هایی نظیر پاپ اسمیر و ماموگرافی به سلامت گذارندن این دوران کمک ویژه ای می کند.

در نهایت همانطور که گفته شد، سلامت زنان به صورت مساله ای جدی باید مدنظر قرار بگیرد و خانمها در خصوص آن کوتاهی نکنند.

جراحی زیبایی زنان

انواع جراحی های زیبایی زنان از جمله پرطرفدارترین و موفق ترین جراحی های زیبایی است که تا کنون با نتایج مثبت بسیاری همراه بوده اند.

بسیاری از زنان و دختران جوانی نیازمند انجام یکی از انواع جراحی های زیبایی واژن هستند و یا این که علاقه مند هستند در جهت بهبود و زیبایی ناحیه واژن اقداماتی را انجام دهند مهم ترین سوالی که مطرح می کنند این است: بهترین جراح زیبایی زنان کیست؟ این پرسش از این نکته ناشی می شود که زنان نسبت به ناحیه تناسلی خود حساس هستند و آگاهند که باید روند جراحی را به دست یکی از بهترین جراحان زیبایی بسپارند.

جراحی های زیبایی واژن از جمله جراحی هایی هستند که با هدف بهبود و رفع تمامی ایراداتی که در بخش ناحیه تناسلی زنان ایجاد شده است انجام می شود.

عمل های زیبایی زنان انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن ها با هدف برطرف کردن بخشی از ایرادات آلت جنسی زنان انجام می شود و تاثیر زیادی در زیبایی و بهبود کیفیت رابطه جنسی زنان دارند.

انواع جراحی های زیبایی

مهم ترین خدمات زیبایی که از سوی بهتری جراح زیبایی زنان ارائه می شود موارد زیر هستند:

 • لابیاپلاستی
 • پرینورافی
 • واژینوپلاستی
 • بلیچینگ یا سفید کردن واژن
 • تنگ کردن واژن
 • جوانسازی واژن با لیزر
 • لیفت واژن
 • تزریق ژل به واژن
 • تزریق چربی به واژن
جراح زیبایی زنان
جراحی زیبایی واژن

بهترین جراح زیبایی زنان چه اقداماتی انجام می دهد؟

در صورتی که به بهترین جراح زیبایی زنان مراجعه کنید به منظور بهبود کیفیت روند جراحی و نیز حصول بهترین نتیجه مراحل زیر را طی می کند:

 • در ابتدا شرح حالی از وضعیت جسمانی و ظاهر آلت تناسلی شما گرفته می شود و از مشکلات پیش آمده در این نواحی اطلاعاتی کسب می کند.
 • معاینات و بررسی های فیزیکی در مرحله بعدی به بررسی های دقیق تر کمک می کند. زمانی که جراح زیبایی زنان بخش های مختلف واژن را مورد معاینه قرار می دهد بهترین جراحی زیبایی را به وی پیشنهاد می دهد.
 • پس از این که جراحی زیبایی تعیین گردید بهترین جراح زیبایی زنان از مزایا و عوارض انواع جراحی های زیبایی زنان مباحثی را طرح می کند تا فرد با آگاهی کامل نسبت به انجام آن اقدام کند.
 • در نهایت روز جراحی تعیین می شود و در همان جلسات ابتدایی بهترین جراح زیبایی زنان از آمادگی های قبل از انجام جراحی زیبای واژن اطلاعاتی را در اختیار مراجعه کننده قرار می دهد.
 • در روز مقرر، جراحی با دقت بالا و با بکارکیری بهترین و نوین ترین تجهیزات جراحی انجام می شود و بعد از اتمام عمل دوران نقاهت بعد از جراحی زیبایی زنان آغاز شود.
 • مهم ترین توصیه هایی که بهترین جراح زیبایی زنان به مراجعین دارد مراقبت های بعد از جراحی زیبایی زنان است که باید با دقت زیادی انجام شود.

با طی کردن این مراحل احتمال بروز آسیب و نیز خطرات به کمترین میزان می رسد و افراد می توانند بهترین نتایج را از انجام جراحی حاصل کنند.

ویژگی های بهترین جراح زیبایی زنان

ویژگی هایی که در این بخش ارائه می شود به عنوان یک معیاری است که می توانید با لحاظ کردن آنها بهترین انتخاب را داشته باشید.

 • تخصص و دانش در زمینه انواع جراحی های زیبایی زنان
 • مهارت و تجربه در بکار گیری انواع تکنیک های جراحی در زمینه انواع جراحی های زیبایی زنان
 • بکار گیری بهترین و نوین ترین تجهیزاتی که برای انواع جراحی های زیبایی کاربرد دارد
 • راهنمایی و ارائه مشاوره های دلسوزانه اما تخصصی در زمینه انواع جراحی هایزیبایی زنان
 • دریافت هزینه های منطقی و معقول برای هر کدام از انواع جراحی های زیبایی زنان

خاتمه

انواع جراحی های زیبایی زنان این روز ها به طور گسترده ای از سوی متخصصین و جراحان انجام می شود. اما روند جراحی را نباید به دست هر پزشک و جراح غیر متخصصی بسپارید. همانطور که در بخش های قبلی ذکر کردیم برخی از ویژگی ها باید در هنگام انتخاب بهترین جراح زیبایی زنان مورد توجه قرار بگیرد تا انتخابی هوشمندانه انجام شود.

قطعاً آلت تناسلی زنان نقش مهمی در روابط حنسی ایفا می کند و در صورتی که در این ناحیه مشکلی ایجاد گردد رابطه جنسی و عاطفی آن ها با همسرشان دچار اختلال می گردد. بنابراین انتخاب بهترین جراح زیبایی زنان از اهمیت بالایی برخوردار است و باید نهایت دقت را در این زمینه داشته باشید.

دکتر فرشته دماری یام

متخصص زنان زایمان و نازایی
دوره دیده تخصصی زیبایی زنان؛ نازایی،لاپاراسکوپی و سکسولوژی
انجام هزاران زایمان طبیعی و سزارین
انجام اعمال جراحی زیبایی زنان
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 15 =

تماس سریع