دکتر فرشته دماریام » بارداری و زایمان » بهترین متخصص زنان و زایمان در ارومیه
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

بهترین متخصص زنان و زایمان در ارومیه

زایمان یکی از مهم ترین مراحل در زندگی زنان به شمار می آید. برهمین اساس باید خانم های باردار با همراهی بهترین متخصص زنان و زایمان بهترین راه را برای به دنیا آوردن فرزند خود انتخاب کنند و در نهایت صحت و سلامت نوزاد خود را در آغوش بگیرند. در این مطلب تلاش کردیم در خصوص هر دو روش زایمان طبیعی و سزارین اطلاعات جامع و کاملی را ارائه دهیم.

بهترین متخصص زنان و زایمان در ارومیه

ویژگی های بهترین دکتر زنان و زایمان در ارومیه

ویژگی‌های بهترین دکتر زنان و زایمان می‌تواند شامل یک سری صفات حرفه‌ای، اخلاقی و بینشی باشد که به زنان در دوران بارداری و زایمان ارائه مراقبت حداکثری و تجربه مثبتی ارائه دهند. در زیر ویژگی‌هایی که یک دکتر زنان و زایمان برجسته ممکن است داشته باشد آورده شده است:

تخصص و تجربه: داشتن تخصص در زمینه زنان و زایمان و تجربه کافی در انجام عملیات‌های زایمان و مراقبت از زنان.

اخلاق حرفه‌ای: احترام به اصول اخلاق حرفه‌ای و رعایت حقوق و احترام به حریم شخصی بیماران.

استمرار آموزش: تمایل به آموزش و به‌روزرسانی مداوم دانش و تکنولوژی‌های جدید در زمینه زنان و زایمان.

مهارت در برقراری ارتباط: مهارت در برقراری ارتباط موثر با بیماران، شریک زندگیان و اعضای تیم درمانی.

صداقت و شفافیت: ارائه اطلاعات صحیح، شفاف و قابل فهم به بیماران و همچنین صداقت در ارتباطات.

همدلی و توجه به حالات روحی: همدلی، توجه به حالات روحی و حمایت از بیماران در دوران حساس زندگی‌شان.

توانمندی در مدیریت استرس: توانمندی در مدیریت استرس و مواجهه با وضعیت‌های اضطراب‌آور در مطبوعات زنان.

حضور فعال در زمینه تحقیقات: حضور فعال در زمینه تحقیقات پزشکی و به‌روز بودن با نتایج تازه‌ترین تحقیقات در زمینه زنان و زایمان.

مشاوره قبل و بعد از بارداری: ارائه مشاوره‌های صحیح به مادران در دوران بارداری که از ویژگی‌های مهم متخصصین زنان و زایمان هست، باید توجه داشت که هر بیماری و هر زن در دوران بارداری نیازها و تجربیات متفاوتی دارد، بنابراین ارتباط مؤثر و همدلانه با دکتر زنان و زایمان امری بسیار اساسی است.

بهترین دکتر زنان و زایمان در ارومیه، فرشته دماری یام

زمان مراجعه به متخصص زنان، زایمان و نازایی

رشته زنان و زایمان یکی از شاخه های مهم علم پزشکی محسوب می شود. زنان که توانایی تولید مثل را برعهده دارند، سلامت آنها به عنوان یک ستون محکم در سرتاسر جهان، بسیار مهم است. خانمها از زمانی که به سن بلوغ می رسند تا کهنسالی به محض اینکه احساس ناراحتی طولانی مدتی در ناحیه رحم، تخمدان، لگن و واژن خود کردند باید به یک متخصص زنان، زایمان و نازایی خوب مراجعه کنند.

البته مراجعه خانمها به متخصص زنان و زایمان برای معاینه شش ماه و سالانه نیز ضروری است. خانمها می توانند با مراجعه مستمر به بهترین متخصص زنان و زایمان ارومیه برای انجام معاینه های منظم و برطرف کردن بیماری های مختلف زنانگی، به سلامتی هر چه بیشتر خود کمک کنند. مراجعه به پزشک زنان، زایمان و نازایی، علت های متفاوتی دارد که در زیر به مهمترین آنها خواهیم پرداخت.

معاینات دوره ای

همانطور که در مقدمه گفته شد، خانمها در بازه زمانی بلوغ تا کهنسالی باید تحت معاینات دوره ای قرار بگیرند. از سن 21 سالگی به طور معمول هر دو سال یکبار انجام تست پاپ اسمیر که نوعی غربالگری سرطان های تناسلی است، در همه خانمها ضروری است. این تست در بعضی از بانوان با نظر پزشک معالج باید در بازه زمانی کمتری اتفاق بیفتد.  همچنین به صورت سالانه یا شش ماه یکبار همراه با انجام معاینه کامل و گرفتن شرح حال از بیمار معاینه سینه ها و لگن نیز توسط متخصص مزبوطه در دستور کار قرار می گیرد.

تنظیم خانواده

مراقبت های بهداشتی در خانمها، داشتن اطلاعات و راههای پیشگیری از بیماری های مراقبتی، جلوگیری اضطراری از بارداری های ناخواسته همگی در تنظیم خانواده جای می گیرند که برای اطلاع از آن و شناخت هر چه بیشتر از آن مراجعه به یک متخصص زنان و زایمان ضروری است.

درد، ترشح و بوی بد واژن

واژن، عضو حساسی در بدن زنان است که درد در آن اغلب با اسپاسم خود را نشان می دهد. تقریبا تمام خانمها در طول عمر خود یکبار به این درد دچار شده اند که اگر در سال دو یا سه بار اتفاق بیفتد و طولانی مدت نباشد، طبیعی است. اما اگر این درد به دفعات و به صورت طولانی در زنان اتفاق بیفتد، باید به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنند. ترشحات کم واژن نیز به صورت روزانه طبیعی است اما اگر به مقدار زیاد اتفاق بیفتد و یا رنگ یا بوی غیر طبیعی داشته باشد، می تواند نشانه عفونت واژن یا بیماری های مقاربتی باشد. این مسائل، بیشتر اوقات با مراجعه به موقع به پزشک و مصرف داروهای تجویزی، در مدتی کوتاه درمان می شود اما اگر در درمان آن سهل انگاری شود و یا در درازمدت به داروها پاسخ درستی ندهد به مشکلات و بیماری های جدی منجر خواهد شد.

مشکل در ادرار کردن

زنان به دلیل مسائلی نظیر بارداری و زایمان بیشتر از مردان در معرض مشکلات ادراری هستند و ممکن است این موضوع با افزایش سن، بیشتر و بیشتر هم بشود. ادرار دردناک، تکرر و بی اختیاری در ادرار، مشاهده خون در ادرار از مشکلاتی است که مراجعه به پزشک را الزامی می کند. بیماران باید از مصرف داروای خودسرانه اجتناب کنند. چرا که هر یک از این مشکلات به عوامل مختلفی ارتباط داردکه باید توسط متخصص زنان، زایمان و نازایی مورد معاینه دقیق قرار بگیرد و درمان مناسب برای آن اتخاذ شود.

قاعدگی های نامنظم و یا طولانی مدت

به طور معمول، پریودهای نامنظم در سن بلوغ و یا نزدیک به یائسگی طبیعی است و نیازی به مراجعه به متخصص ندارد. اما در زنانی که خارج از این شرایط هستند اگر مدت چرخه قاعدگی از سی و پنج روز بیشتر شود و استمرار پیدا کند، نیاز به مراجعه به بهترین تخصص زنان، زایمان ضرورت دارد. یک پریود معمولی از 3 تا 7 روز به طول می انجامد اما زمانی که این پروسه بیشتر طول بکشد و با خونریزی زیادی همراه باشد باید آن را با متخصص خود در میان بگذارید تا به منظم کردن قاعده ماهانه و کم کردن پروسه خونریزی کمک کند.

متخصص زنان و زایمان

مشاهده زخم یا ضایعه در دهانه رحم و واژن

غالبا جای نگرانی در خصوص زخم های کوچک در ناحیه واژن وجود ندارد، اما باید به داد آن رسید و با درمان به موقع آن را برطرف کرد. امروزه، بسیاری از زنان با مشاهده ضایعه و یا برجستگی در ناحیه واژن خود نگران می شوند و می ترسند که به زگیل تناسلی دچار شده باشند. اما در بیشتر اوقات این مشکل موقتی بوده و با درمان درست قابل رفع شدن است.

ناباروری

درمان ناباروری از دلایل مهمی است که خانمها را به مطب متخصصان زنان، زایمان و نازایی می کشاند. این عارضه از عوامل مهمی مثل ارث یا ژنتیک پیروی می کند. ناباروری می تواند دلایل ثانویه دیگری مانند سبک نادرست زندگی، استرس و تغذیه نامطلوب هم داشته باشد. متخصص زنان، زایمان و نازایی می تواند با تشخیص درست و درمان های مرتبط به رفع ناباروری در زنان کمک کند.

بارداری

به محض اینکه خانمی از بارداری خود اطلاع پیدا کرد، باید یک متخصص زنان، زایمان و نازایی معتمد را پیدا کند که تا پایان دوران بارداری و پروسه زایمان همراه او باشد. بارداری، دورانی بسیار حساس برای مادر و جنین داخل شکم او است که باید مراقبت های روحی، جسمی و تغذیه ای برای وی اعمال شود. همچنین در این دوران به محض اینکه مادر متوجه برخی بیماری های خاص مانند دیابت یا فشار خون و مشکلاتی از این قبیل شود، باید سریعا به پزشک خود اطلاع دهد تا پزشک پس از بررسی های لازم از بروز مشکلات جدی برای بیمار و جنین جلوگیری کند.

دوران یائسگی

دوران یائسگی در هر خانمی به طور معمول در اواخر 40 سالگی و یا اوایل دهه 50 اتفاق می افتد. یائسگی، می تواند به عارضه هایی از قبیل گرگرفتگی، خشکی واژن، پوکی استخوان، افزایش وزن و … بیانجامد. برای اینکه زنان این عوارض را در بدن خود به حداقل برسانند و بتوانند از این دوران زندگی خود نیز لذت ببرند، وجود یک متخصص زنان، ضرورت پیدا می کند. مراجعه سالانه به پزشک معالج بعد از دوران یائسگی و انجام آزمایش های مختلف و تست هایی نظیر پاپ اسمیر و ماموگرافی به سلامت گذارندن این دوران کمک ویژه ای می کند.

در نهایت همانطور که گفته شد، سلامت زنان به صورت مساله ای جدی باید مدنظر قرار بگیرد و خانمها در خصوص آن کوتاهی نکنند.

کلام آخر

انواع جراحی های زیبایی زنان این روز ها به طور گسترده ای از سوی متخصصین و جراحان انجام می شود. اما روند جراحی را نباید به دست هر پزشک و جراح غیر متخصصی بسپارید. همانطور که در بخش های قبلی ذکر کردیم برخی از ویژگی ها باید در هنگام انتخاب بهترین جراح زیبایی زنان مورد توجه قرار بگیرد تا انتخابی هوشمندانه انجام شود.

قطعاً آلت تناسلی زنان نقش مهمی در روابط حنسی ایفا می کند و در صورتی که در این ناحیه مشکلی ایجاد گردد رابطه جنسی و عاطفی آن ها با همسرشان دچار اختلال می گردد. بنابراین انتخاب بهترین جراح زیبایی زنان از اهمیت بالایی برخوردار است و باید نهایت دقت را در این زمینه داشته باشید.

دکتر فرشته دماری یام

متخصص زنان زایمان و نازایی
دوره دیده تخصصی زیبایی زنان؛ نازایی،لاپاراسکوپی و سکسولوژی
انجام هزاران زایمان طبیعی و سزارین
انجام اعمال جراحی زیبایی زنان
مقالات مرتبط
آیا تیروئید باعث ناباروری می شود ؟

آیا تیروئید باعث ناباروری می شود ؟

کم کاری تیروئید علت اصلی مشکلات ناباروری در زنان است. عملکرد کم تیروئید یکی از دلایل اصلی مشکل در رسیدن و حفظ بارداری است. این یکی از شایع ترین علل ناباروری است و بسیاری از زنان متوجه این موضوع نیستند. بیماری های...

زایمان طبیعی چگونه انجام می شود؟

زایمان طبیعی چگونه انجام می شود؟

زایمان طبیعی همانطور که از اسمش برمی آید یک روش طبیعی برای به دنیا آمدن نوزاد است. در کمال شگفتی، خداوند متعادل به شکلی بدن زن را طراحی کرده است که بتواند به صورت طبیعی نوزاد را به دنیا بیاورد. در زایمان طبیعی، تعامل...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − ده =

تماس سریع