مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

جراحی تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن یکی از جراحی های زیبایی واژن است که در گذشته به منظور رفع مشکلات واژن و بالا رفتن اعتماد به نفس زنان استفاده می شد اما امروزه این جراحی یکی از انواع جراحی های زیبایی به شمار می آید. جنبه درمانی این بیماری بهبود افتادگی و یا شلی واژن می باشد. در ادامه به جنبه های مختلف این جراحی خواهیم پرداخت.

دلایل تنگ کردن واژن

در بسیاری از زنان به خصوص پس از زایمان تغییراتی رخ می دهد که سبب بزرگ شدن لابیا ها و یا از بین رفتن حالت ارتجاعی واژن می شود که علت آن قوی نبودن عضلات واژن می باشد.  این موارد سبب پایین آمدن کفیت روابط جنسی شده و راه حل درمان آن مراجعه برای واژینو پلاستی یا تنگ کردن واژن است. این کار سبب بهتر شدن عضلات واژن خواهد شد.

برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر درباره این جراح می توانید با خواندن این مقاله اطلاعات خوبی به دست آورید.

واژینوپلاستی

✔️ جراحی زیبایی کلیتوریس به چگونه انجام می شود؟

نحوه جراحی تنگ کردن واژن

برای انجام این جراحی ابتدا فرد به پزشک مراجعه کرده و ویزیت می شود. همانطور که گفتیم امروزه بسیاری از افراد برای این جراحی مراجعه می کنند در حالی که مشکلات جدی نداشته و قصدشان بیشتر زیبایی است.

پس از مشاوره پزشک و انجام یک سری آزمایش روتین در صورت موافقت پزشک فرد برای جراحی آماده خواهد شد. جراحی تنگ کردن واژن می تواند با بی حسی و یا بیهوشی انجام شود و حدودا یک ساعت زمان نیاز دارد.

در این جراحی با زدن چند برش در ناحیه واژن اصلاح عضلات صورت می گیرد. همچنین پزشک در طی جراحی تلاش می کند لابیا ها را کوچک کرده و به هم نزدیک کند و سبب تنگی واژن شود. در نهایت پزشک در محل برش ها بخیه جذبی یا غیر جذبی خواهد زد. در روش جراحی این امکان برای فرد وجود دارد که جراحی های دیگری مانند تقویت نقطه جی، لابیاپلاستی و پرینورافی را انجام دهد.

جراحی می تواند با لیزر انجام شود و برش ها از طریق یزر به طور دقیق و بسیار کوچک زده شوند. این کار سبب می شود برش ها نازک زده شوند و جای زخم باقی نماند. بنابراین می تواند در کاهش عوارض موثر واقع شود.

دیگر راه های تنگ کردن واژن

راه های دیگری برای تنگ کردن واژن وجود دارد که در ادامه به اختصار به آن ها خواهیم پرداخت:

تنگ کردن واژن با نخ

یکی از راه های تنگ کردن واژن انجام این کار با نخ های مخصوصی است که سبب درمان افتادگی واژن شده و این کار را با کلاژن سازی انجام می دهند. این روش غیر تهاجمی و به شمار آمده و نیازی به بیهوشی ندارد.

تنگ کردن واژن با لیزر

این روش یکی از روش های بسیار راحت و بدون خونریزی است که از طریق لیزر انجام می شود. این کار به صورت سرپایی و با صرف وقت کمی انجام می شود.

بهترین کاندید برای تنگ کردن واژن

افرادی که در طی مقاربت به عضلات واژنشان به هر دلیل فشار بسیار زیادی وارد شده است و یا افرادی که دارای زایمان های زیادی بوده اند بهترین کاندیدای انجام واژینوپلاستی می باشند.

در حالت کلی هر کس که بخواهد می تواند این جراحی را انجام دهد و تنها شرط آن این است که فرد باردار نبوده و قصد بارداری هم نداشته باشد. همچنین کسانی که بیماری در سیستم ایمنی دارند نمی توانند این کار را انجام دهند.

اقدامات لازم پیش از تنگ کردن واژن

انجام هرگونه جراحی می تواند بسیار نگران کننده اما با انتخاب بهترین جراح زنان می توانید این کار را انجام داده و اضطراب خود را کاهش دهید.

تنها اقدام لازم پیش از انجام واژینوپلاستی انجام آزمایشاتی در حوزه واژن است زیرا در صورت وجود عفونت یا بیماری های واژن، ابتدا باید درمان صورت گیرد. در صورتی که نیاز به انجام اقدامات دیگری باشد پزشک حتما به شما توضیح خواهد داد.

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی

پس از جراحی حتما باید محل جراحی شستشو داده شود که نحوه انجام این کار را پزشک توضیح خواهد داد. ممکن است علائمی مانند تورم و یا کبودی پس از جراحی مشاهده شود و تا یک ماه هم ادامه داشته باشد.

ممکن است تا چند روز فرد احساس درد نیز داشته باشد. این درد شدید نبوده و قابل تحمل می باشد. مصرف مسکن و آنتی بیوتیک پس از جراحی به منظور کاهش درد و جلوگیری از عفونت امری طبیعی می باشد.

معمولا به بیمار توصیه می شود تا یک یا یک ماه و نیم از برقراری رابطه یا مصرف تامپون دوری کند زیرا سبب باز شدن ناحیه می شود و امکان بروز عفونت را افزایش می دهد.

پس از جراحی معمولا فرد را از بلند کردن چیز های سنگین و یا انجام ورزش های سنگین منع می کنند.

عوارض جراحی تنگ کردن واژن

هر نوع از اقدامات جراحی که به صورت درمانی یا زیبایی انجام شود ممکن است برای فرد عوارضی به همراه داشته باشد که انتخاب یک متخصص زنان زایمان با تجربه و دارای علم بالا در زمینه جراحی می تواند از میزان این عوارض کم کند.

اما در حالت کلی عوارضی وجود دارد که در کوتاه مدت از بین رفته و طبیعی می باشد. این عوارض عبارتند از:

کبودی

درد

التهاب

درد هنگام مقاربت

این درد ممکن است در هر فردی رخ دهد و بیمار می تواند در این باره با پزشک خود مشورت کند.

نتایج جراحی

نتیجه جراحی در هر فردی با توجه به مشکل و پزشک معالج متفاوت خواهد بود. به همین دلیل است که همواره به انتخاب پزشک با تجربه برای این کار توصیه می شود.

بنابراین انتخاب یک پزشک خوب می تواند در کاهش عوارض و بهبود نتایج بسیار موثر واقع شود. اگر شما در ارومیه زندگی می کنید می توانیم به شما بهترین متخصص زنان زایمان در ارومیه را که بسیار با تجربه در این زمینه هستند معرفی کنیم.

زیبایی واژن بانوان

هزینه تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن برای افرادی که به این جراحی نیاز دارند یک جراحی مهم محسوب می شود که برای گرفتن بهترین نتیجه خانم ها حاظر اند هزینه زیادی بپردازند. هزینه این جراحی بستگی به مواردی چون پزشک، کلینیک و نوع انجام جراحی دارد و بهتر است برای اطلاع از هزینه ها به مطب پزشک مراجعه شود.

دکتر فرشته دماری یام

متخصص زنان زایمان و نازایی
دوره دیده تخصصی زیبایی زنان؛ نازایی،لاپاراسکوپی و سکسولوژی
انجام هزاران زایمان طبیعی و سزارین
انجام اعمال جراحی زیبایی زنان
مقالات مرتبط
بهترین جراح زیبایی زنان در ارومیه

بهترین جراح زیبایی زنان در ارومیه

یکی از مهم ترین دغدغه هایی که زنان ساکن در شهر ارومیه دارند این است که جراح زیبایی زنان خوب در ارومیه کیست؟ در واقع به دلیل حساسیت های زیادی که انواع جراحی های زیبایی زنان دارد طبیعی است که زنان بخواهند به یک جراح...

تکنیک های جوانسازی واژن

تکنیک های جوانسازی واژن

جوانسازی واژن مزایایی دارد.این مورد بانوان را به این فکر انداخته که راهکارهای جوانسازی واژن چیست؟ یا بهتر است اینگونه بپرسیم بهترین راهکارجوانسازی واژن چیست؟ آیا روش های جراحی و غیرجراحی آن را می شناسید؟ با نوان با گذر...

تقویت و بهبود ارگاسم با تزریق ژل به نقطه جی

تقویت و بهبود ارگاسم با تزریق ژل به نقطه جی

یکی از مهم ترین مسائل در زندگی زناشویی، مسئله لذت جنسی است متاسفانه در کشور ما ایران آمار جالبی در رابطه با به ارگاسم رسیدن زنان وجود ندارد و شنیده ها حالکی از این است که حدود 60 درصد بانوان در رابطه جنسی به ارگاسم نمی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 6 =

تماس سریع