دکتر فرشته دماریام » جراحی زیبایی زنان » جراحی زیبایی زنان در ارومیه
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

جراحی زیبایی زنان در ارومیه

گذر زمان، زایمان و افزایش یا کاهش وزن ناگهانی همه عواملی هستند که می‏توانند زیبایی واژن را به خطر بیاندازند. روش‏ های گوناگونی به منظور بهبود زیبایی واژن تاکنون وجود داشته است که در این مقاله به طور خلاصه محبوب‏ترین آنها توضیح داده می‏شود. پیش از تصمیم به انجام هر یک از آن روش‏ های جراحی زیبایی واژن لازم است تا با پزشک خود کنید و به درستی تصمیم بگیرید.

در این مقاله قصد داریم هر یک از این روش‏ها، مزایا و کاندیداهای هر یک و به علاوه انتظاری که هر کدام برآورده می‏کنند به طور خلاصه معرفی و توضیح دهیم. اگر شما فردی و یا اطرافیان نزدیکتان قصد انجام هر یک از انواع جراحی زیبایی واژن را داشته باشند این مقاله می‏تواند به شما کمک کند تا روش بهتر را تشخیص دهید و پس از مشورت کامل با پزشک و بررسی وضعیت خود آن را انجام دهید.

مهمترین اصل پیش از تصمیم گیری به انجام جراحی زیبایی واژن، مشورت با پزشک متخصص است.

انواع روش‏ های جراحی زیبایی واژن

گذر زمان، نوسانات وزن، زایمان و بسیار فعالیت‏ های دیگر که به صورت طبیعی برای هر زنی ممکن است در طول زندگی چندین بار اتفاق بیفتند، همه عواملی هستند که شکل ظاهری و بافت واژن را تحت تاثیر قرار می‏دهند. این اتفاقات طبیعی می‏تواند تاثیر منفی بر لذت جنسی فرد داشته باشد. کاهش احساس لذت، درد و یا حتی سوزش در حین رابطه جنسی و حتی در هنگام انجام برخی فعالیت‏ های ورزشی مانند دوچرخه سواری و یا اسب سواری باعث می‏شود فرد به فکر انجام برخی عمل‏ های جراحی در ناحیه واژن بیفتد. این جراحی‏ ها عموما با هدف زیباسازی واژن و بهبود لذت جنسی انجام می‏شوند. ممکن است وابسته به نیاز فرد جراحی‏ های گوناگونی مانند لابیاپلاستی، سفید کردن واژن، پرینورافی، واژینوپلاستی و هودوپلاستی انجام گیرد.

اقدامات لازم پیش از تصمیم به جراحی زیبایی واژن

پیش از تصمیم به انجام هرگونه جراحی زیبایی واژن باید با بهترین متخصص زنان و زایمان مشورت کنید. در ابتدا باید اهداف شما از این جراحی مشخص شود و سپس پزشک با معاینه دقیق به شما اطمینان دهد که آیا این جراحی برای شما ضرورت دارد و آیا با انجام آن اهداف مطرح برای شما به دست خواهد آمد یا خیر.

پس از این مرحله شرایط پزشکی فرد، حساسیت ‏های دارویی و بیماری‏ها و داروهایی که آنها را دارد بررسی می‏شود. اگر فرد ویتامین، مکمل و یا دخانیات خاصی مصرف می‏کند باید حتما به پزشک خود اطلاع دهد. اگر پیشتر جراحی خاصی در هر یک از قسمت ‏های بدن خود داشته است نیز باید به پزشک اطلاع دهد. پزشک با ارزیابی بیماری‏ها و سلامت کلی فرد اطمینان پیدا می‏کند که آیا جراحی زیبایی واژن برای او مفید خواهد بود یا خیر.

در صورت که انجام جراحی مدنظر بیمار برای او امکان‏پذیر نباشد سایر جراحی ‏هایی که می‏تواند نیاز او را برطرف سازد و خطر کمتری برای او داشته باشد پیشنهاد داده می‏شود. پروسه جراحی، بیهوشی لازم، طول مدت جراحی و طول ماندگار اثر جراحی هم برای بیمار شرح داده می‏شود. ممکن است پزشک از ناحیه واژن عکس برداری کند تا بتوان عکس‏ های قبل و بعد از جراحی را باهم مقایسه کرد. این عکس برداری همچنین می‏تواند به پزشک در زمینه انتخاب مسیر درست جراحی نیز کمک کند.

مسئله مهم در خصوص این جراحی این است که بسیاری از افراد به علت کمبود اعتماد به نفس تصمیم به چنین جراحی‏ هایی می‏گیرند. بهتر است پیش از تصمیم قطعی با پزشک مشاور خود نیز مشورت کنید. چالش ‏های روحی خود و احساساتتان را با او در میان بگذارید و پس از آن با ارزیابی مزایا و معایب هر روش به انتخاب روش درست خود بپردازید.

روش ‏های مختلف جراحی زیبایی واژن چیست؟

روش های مختلف جراحی زیبایی واژن شامل:

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی در حقیقت جراحی زیبایی واژن با کمک کوچک کردن لابیاهای کشیده شده است. برخی افراد با مشکل لابیا های بزرگ و کشیده و یا بسیار نامتقارن روبرو هستند. این افراد ممکن است در حین رابطه جنسی و یا انجام ورزش ‏های خاص مانند دوچرخه سواری درد و سوزش زیادی را احساس کنند. مسئله دیگر این است که لابیاهای بزرگ در بسیاری موارد روی اعتماد به نفس فرد موثر هستند و حتی ممکن است پوشیدن لباس‏ های خاصی را برای فرد دشوار کنند. در این موارد پزشک معالج به فرد با مشکل لابیاهای بزرگ جراحی زیبایی واژن لابیاپلاستی را پیشنهاد می‏کند. این جراحی یکی از محبوب‏ترین روش ‏های جراحی زیبایی واژن با 90 درصد رضایت بیماران است و عموما جز پیشنهادهای اولیه پزشکان به شمار می‏رود. از جمله مسائلی که پزشک عموما پیش از تصمیم به این جراحی برای فرد شرح می‏دهد امکان مقداری تورم، خونریزی و عفونت است که با مراقبت احتمال آن بسیار کاهش می‏یابد.

 سفید کردن واژن

یکی دیگر از روش ‏های جراحی زیبایی واژن، سفید کردن واژن است. برخی از زنان به علت زن‏ های موروثی، تغییرات هورمونی صورت گرفته در بدن، عفونت‏ های مختلف و یا گذر زمان و سالخورده شدن و حتی پس از زایمان دچار تیرگی شدید ناحیه تناسلی شده‏اند. روش ‏های گوناگونی به منظور سفید کردن واژن وجود دارد. اما آیا استفاده از مواد شیمیایی در ناحیه‏ واژن که پوستی به شدت حساس دارد، ایمن است؟ یکی از ایمن‏ترین روش ‏های سفید کردن واژن، استفاده از لیزرهای سفید کننده است. برخی افراد ممکن است به صورت ژنتیکی ناحیه تناسلی تیره‏تری نسبت به پوست سایر قسمت‏ های بدن خود داشته باشند.

سفید کردن واژن با کمک لیزر به راحتی امکان پذیر است.
سفید کردن واژن با کمک لیزر به راحتی امکان پذیر است.

پرینورافی

اگر فردی با علائمی مانند احساس فشار در لگن و پری دل به علاوه عدم رضایت جنسی، درد حین رابطه، تکرر ادرار، نرسیدن به ارگاسم و عفونت‏ های شدید واژن به پزشک مراجعه کند گزینه اول بروز گشاد شدگی در واژن است که می‏تواند عامل ایجاد کننده همه این علائم باهم باشد. در برخی موارد بد جوش خوردن ناحیه واژن بعد از زایمان طبیعی باعث بروز اسکار و گشاد شدن در این ناحیه می‏شود. در این موارد یکی از جراحی‏ های پیشنهادی پزشک پرینورافی است که می‏تواند باعث تنگ شدن واژن و حتی بهبود زخم‏ها و اسکارهای پس از زایمان شود. مکانیزم اصلی این روش جراحی زیبایی واژن، نزدیک کردن دیواره ‏های پشتی واژن به یکدیگر و تنگ‏سازی واژن است.

واژینوپلاستی به تنگ شدن واژن کمک می‏کند.

واژینوپلاستی

جراحی زیبایی واژینوپلاستی در مواردی توصیه می‏شود که فرد دارای بافت شل شده در واژن است. این حالت در حقیقت به علت کشیده شدن بافتها و جدا شدن عضلات درونی واژن رخ می‏دهد. شل شدن بافت واژن باعث عدم رضایت جنسی طرفین و حتی بیرون زدن تامپون از بافت واژن می‏شود و مشکلات زیادی را برای فرد به همراه دارد. جراحی واژینوپلاستی برای این افراد بسیار کمک کننده است و باعث می‏شود عضلات جدا شده به هم نزدیک شده و به علاوه بخش غشای موکوسی که در ناحیه پشتی واژن قرار دارد بریده شود. پوست اضافی این ناحیه در صورت تمایل فرد بریده می‏شود که باعث افزایش زیبایی واژن می‏شود.

تنگ کردن واژن

هودوپلاستی

هود در حقیقت بخش فوقانی لابیاهای ماژور است که ناحیه کلیتوریس در آن واقع شده است، اطلاق می‏شود. به طور ژنتیکی برخی از افراد به علت پوست بسیار ضخیم و کلفت در ناحیه هود با مشکلات عدم رضایت جنسی در بخش کلیتوریس مواجه هستند. علاوه بر بحث رضایت جنسی، اعتماد به نفس این افراد نیز تحت تاثیر قرار می‏گیرد. مکانیزم کلی جراحی زیبای واژن هودوپلاستی رفع پوست ‏های اضافی ناحیه هود و افزایش رضایت جنسی و به اضافه زیباسازی واژن است. این جراحی خطری برای سلامت جسمی واژن افراد ندارد و یک روش کاملا ایمن شناخته می‏شود. این جراحی ممکن است به تنهایی و به همراه سایر روش‏ های جراحی مانند لابیاپلاستی انجام شود.

آناتومی واژن و محل قرار گیری دقیق هود

نتیجه گیری

با این حال، مهم است قبل از استفاده از این روش با پزشک مشورت کنید تا مشکلات و نیازهای شما بررسی شود و راهنمایی درمانی مناسب ارائه شود. بنابراین مهم است که پیش از انجام این روش در مورد مزایا و معایب آن با پزشک خود مشورت کنید.

دکتر فرشته دماری یام

متخصص زنان زایمان و نازایی
دوره دیده تخصصی زیبایی زنان؛ نازایی،لاپاراسکوپی و سکسولوژی
انجام هزاران زایمان طبیعی و سزارین
انجام اعمال جراحی زیبایی زنان
مقالات مرتبط
جراحی زیبایی کلیتوریس

جراحی زیبایی کلیتوریس

عمل زیبایی کلیتوریس یک روش جراحی است که به منظور بهبود شکل و اندازه کلیتوریس، یک اندام حساس در ناحیه تناسلی زنان، انجام می‌شود. این جراحی ممکن است به عنوان یک راه حل برای افرادی که از نظر جسمی با شکل یا اندازه کلیتوریس...

تزریق ژل و چربی به واژن گونه انجام میشود؟

تزریق ژل و چربی به واژن گونه انجام میشود؟

یکی از راهکارهای زیبایی و جوانسازی واژن زنان استفاده از تزریق ژل یا چربی به واژن است؛ از آنجایی که اکثر زنان با افزایش سن با مشکلاتی مانند شل شدگی، افتادگی پوست، پیری و چروک شدن آن روبرو می شوند. در این مقاله از سایت...

بهترین جراح زیبایی زنان در ارومیه

بهترین جراح زیبایی زنان در ارومیه

یکی از مهم ترین دغدغه هایی که زنان ساکن در شهر ارومیه دارند این است که جراح زیبایی زنان خوب در ارومیه کیست؟ در واقع به دلیل حساسیت های زیادی که انواع جراحی های زیبایی زنان دارد طبیعی است که زنان بخواهند به یک جراح...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − یک =

تماس سریع