دکتر فرشته دماریام » جراحی زیبایی زنان » جراحی زیبایی کلیتوریس
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

جراحی زیبایی کلیتوریس

عمل زیبایی کلیتوریس یک روش جراحی است که به منظور بهبود شکل و اندازه کلیتوریس، یک اندام حساس در ناحیه تناسلی زنان، انجام می‌شود. این جراحی ممکن است به عنوان یک راه حل برای افرادی که از نظر جسمی با شکل یا اندازه کلیتوریس خود راضی نیستند، مورد استفاده قرار گیرد.

جراحی زیبایی کلیتوریس

آشنایی با کلیتوریس و محل قرار گیری آن

ناحیه تناسلی زنان دارای دو بخش داخلی و خارجی می باشد که هر کدام از این نواحی داخلی و خارجی از قسمت های مختلفی تشکیل می شوند. بخش خارجی اندام جنسی بانوان شامل کلیتوریس و لابیا ها می باشد. لابیا از دو قسمت لابیامینور و لابیاماژور تشکیل شده است. لابیاماژور همان قسمتی است که روی آن موهای زائد می روید و لابیامینور مربوط به لابیا هاست یعنی جایی که جراحی لابیاپلاستی انجام می شود. محل اتصال لابیا ها به یکدیگر از بالا  که دارای یک چین خوردگی می باشد، کلیتوریس نامیده می شود که در زیر آن به ترتیب مجاری ادراری و ورودی واژن قرار دارند. کلیتوریس دارای اعصاب حسی فراوانی بوده و از جهت تاثیر فراوانی که در تحریک جنسی دارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

کلیتوریس پوشیده شده با پوستی است که این پوست باید نازک باشد و در صورتی که بزرگ یا پر از چین و چروک باشد کلیتوریس زیر آن پنهان می شود و در نهایت می تواند در به ارگاسم رسیدن زن اختلال ایجاد کند و نگذارد فرد در هنگام رابطه به لذت جنسی برسد. بنابراین در سال های اخیر جراحی تنگ کردن واژن از طرفدران زیادی برخوردار است. وجود این پوست کلفت و دارای چین و چروک علاوه بر ایجاد مشکلات جنسی مشکلات ظاهری نیز برای فرد به همراه دارد و سبب بوجود آمدن ظاهر ناخوشایند می شود. همچنین در رعایت بهداشت نیز اختلالاتی ایجاد می کند.

جراحی لابیاپلاستی و کلیتوریس (هودکتومی) می توانند به صورت همزمان برای فرد انجام شوند و در صورت نیاز فرد به انجام هر دو جراحی معمولا انجام همزمان این جراحی ها پیشنهاد می شود. زیرا در این صورت فرد به نتیجه مطلوب تری رسیده و بیشتر متوجه تغییرات می شود.

دلیل بزرگ شدن کلاهک کلیتوریس چیست؟

بزرگ شدن کلاهک کلیتوریس می تواند دارای دلایل متعددی باشد که معمولا مربوط به ژنتیک یا مصرف دارو ها یا آمپول های هورمونی است.

با رسیدن افراد به سن بلوغ معمولا هورمون های استروژن و پروژسترون دستخوش تغییراتی می شوند و میزان ترشح آن ها در بدن افزایش می یابد. این تغییرات می تواند سبب بزرگ شدن لابیامینور ها شده و یا باعث رشد کلاهک کلیتوریس شود که ناحیه تناسلی را بزرگ می کند.

همچنین در برخی زنان که دارو های هورمون دار مردانه که حاوی آندروژن است را مصرف می کنند و یا آمپول های بدنسازی تزریق می کنند این بزرگی کلاهک کلیتوریس مشاهده می شود.

نحوه انجام جراحی زیبایی کلیتوریس

جراحی زیبایی کلیتوریس که امروزه با نام هودکتومی نیز شناخته می شود زمانی انجام می شود که پوستی که روی کلیتوریس را می پوشاند و هودکلیتوریس نام دارد ضخیم و ی دارای چین و چروک شود. این موضوع سبب پنهان دن کلیتوریس شده و همچنین لذت جنسی و زیبایی ناحیه تناسلی را کاهش می دهد. برداشتن این چین ها و قسمت زخیم هودکلیتوریس به روش های مختلفی انجان می گردد و سبب بهبود شرایط فرد می شود.

نکته حائز اهمیت این است که در هنگام انجام این جراحی نباید ناحیه کلیتوریس مورد تغییر قرار گیرد زیرا این ناحیه دارای عروق خونی و اعصاب حسی فراوان است که اهمیت بالایی دارند. مهم این است که بدانیم این جراحی روی پوست کلیتوریس انجام می شود که به آن هودکتومی گویند و نام جا افتاده ی جراحی کلیتوریس یک غلط رایج است.

بنابراین به علت وجود همین اعصاب حسی جراحی این ناحیه را باید به یک پزشک متبحر و مجرب سپرد تا از ظهور هرگونه عوارض جدی، آسیب و خونریزی جلوگیری شود.

مراحل انجام کلیتوریس

مدت زمان جراحی هودکتومی

زمان انجام این جراحی به طور دقیق قابل مشخص کردن نمی باشد و به عواملی مانند سرعت پزشک و  آناتومی بدن فرد بستگی دارد. اما این جراحی طولانی نبوده و اغلب به عنوان جراحی سرپایی شناخته می شود. این جراحی معمولا به طور کلی نیم ساعت تا یک ساعت زمان نیاز دارد اما در صورتی که همراه با جراحی های دیگر مانند لابیاپلاستی انجام شود بیشتر زمان نیاز دارد.

کدام جراحی ها همراه با هودکتومی انجام می شوند؟

در بسیاری از موارد مشاهده می شود که فرد همراه با جراحی هودکتومی جراحی های زیبایی زنان دیگری مانند لابیاپلاستی نیز انجام می دهد اما گاهی نیز افراد جراحی های دیگری را همراه با هودکتومی درخواست می کنند که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

جراحی تنگ کردن واژن همراه با هودکتومی در موارد زیادی درخواست می شود که بسیار کار خوبی است و نتیجه عمل را خیلی بهتر می کند. در این جراحی ابتدا جراحی داخلی انجام شده و سپس جراحی زیبایی خارجی انجام می گردد.

همچنین همراه با جراحی هودکتومی می توان جراحی های زیبایی خارجی دیگری مانند لابیاپلاستی، تزریق ژل به واژن و … را انجام داد که بسیاری از پزشکان انجام همه ی این جراحی ها را باهم توصیه می کنند زیرا سبب بهبود نتیجه عمل خواهد شد.

در بیشتر موارد بیمار همراه با هودکتومی لابیاپلاستی را درخواست می کند زیرا در اکثر افرادی که دارای پوست ضخیم کلیتوریس هستند شاهد لابیای بزرگ و نا متقارن نیز می باشیم. زیرا همانطور که گفتیم بزرگ شدن کلاهک کلیتوریس یا ژنتیکی یا وابسته به مصرف برخی دارو هاست و معمولا این عوامل سبب بزرگ شدن دیگر قسمت های اندام تناسلی نیز خواهند شد.در نتیجه به طور معمول جراحی هودکتومی و لابیاپلاستی به منظور افزایش زیبایی و رفع مشکلات جنسی به طور همزمان انجام می شود.

مراقبت های بعد از انجام هودکتومی

  • مصرف کمپرس داغ و یخ در محل جراحی
  • استراحت برای 3 تا 4 روز
  • مصرف کرم های تجویز شده
  • نداشتن فعالیت ورزشی یا جنسی تا دو ماه

پس از گذراندن دوران نقاهت و بهبود یافتن فرد هیچگونه مشکلی برای بیمار پیش نخواهد آمد و تصور این که پس از انجام جراحی فرد دچار مشکلات جنسی یا به ارگاسم نرسیدن خواهد شد به کل غلط است. این در حالی است که این جراحی به بهتر شدن روابط جنسی و بهبود حس های کلیتوریس کمک خواهد کرد. البته تمام موارد ذکر شده در حالی است که این جراحی زیر نظر بهترین متخصص زنان انجام شود. اگر این جراحی توسط متخصص باتجربه انجام شود می تواند در کیفیت ارگاسم بسیار موثر باشد.

تفاوت میان ختنه کردن زنان و جراحی زیبایی کلیتوریس چیست؟

همانطور که می دانیم در بسیاری از نقاط کشور های مختلف به منظور محدود کردن زنان برای روابط جنسی ختنه انجام می شود. این جراحی را ماما های قدیمی انجام می دهند که معمولا در همان محله قرار دارند زیرا این کار غیر قانونی می باشد. در طی این جراحی که بسیار هم دردناک می باشد لابیا و پوست کلیتوریس به همراه خود کلیتوریس بریده می شود و کاملا با جراحی هودکتومی متفاوت می باشد. این کار باعث چسبندگی و عدم توانایی برقراری رابطه جنسی خواهد شد. بنابراین جراحی هودکتومی و ختنه کاملا متفاوت هستند و جراحی کلیتوریس نه تنها باعث بهبود روابط جنسی می شود بلکه باعث زیبایی اندام تناسلی هم خواهد شد.

کلام آخر

جراحی هودکتومی در بسیاری از افراد ضروری بوده و به منظور بهبود روابط جنسی در زوجین درخواست می شود. اگر شما در ارومیه زندگی می کنید ما به شما انجام این جراحی را توسط بهترین متخصص زنان و زایمان توصیه می کنیم. مهم است به یاد داشته باشید که جراحی زیبایی کلیتوریس ممکن است با ریسک‌ها و عوارض جانبی همراه باشد، از جمله خطر عفونت، خونریزی، تغییرات حسی، و غیره. همچنین، باید با یک پزشک متخصص و مجرب مشورت کنید تا مزایا و معایب این روش را به شما توضیح دهد و راهنمایی درمانی مناسب را ارائه دهد.

دکتر فرشته دماری یام

متخصص زنان زایمان و نازایی
دوره دیده تخصصی زیبایی زنان؛ نازایی،لاپاراسکوپی و سکسولوژی
انجام هزاران زایمان طبیعی و سزارین
انجام اعمال جراحی زیبایی زنان
مقالات مرتبط
جراحی زیبایی زنان در ارومیه

جراحی زیبایی زنان در ارومیه

گذر زمان، زایمان و افزایش یا کاهش وزن ناگهانی همه عواملی هستند که می‏توانند زیبایی واژن را به خطر بیاندازند. روش‏ های گوناگونی به منظور بهبود زیبایی واژن تاکنون وجود داشته است که در این مقاله به طور خلاصه محبوب‏ترین...

تزریق ژل و چربی به واژن گونه انجام میشود؟

تزریق ژل و چربی به واژن گونه انجام میشود؟

یکی از راهکارهای زیبایی و جوانسازی واژن زنان استفاده از تزریق ژل یا چربی به واژن است؛ از آنجایی که اکثر زنان با افزایش سن با مشکلاتی مانند شل شدگی، افتادگی پوست، پیری و چروک شدن آن روبرو می شوند. در این مقاله از سایت...

بهترین جراح زیبایی زنان در ارومیه

بهترین جراح زیبایی زنان در ارومیه

یکی از مهم ترین دغدغه هایی که زنان ساکن در شهر ارومیه دارند این است که جراح زیبایی زنان خوب در ارومیه کیست؟ در واقع به دلیل حساسیت های زیادی که انواع جراحی های زیبایی زنان دارد طبیعی است که زنان بخواهند به یک جراح...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 5 =

تماس سریع