مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

سفید کردن واژن

عموم مردمانی که در خاورمیانه و اطراف مدیترانه سکونت دارند، پوست بدن شان از مردمان ساکن کشورهای اروپایی تیره تر است. به تبع آن، پوست ناحیه تناسلی و اطراف کشاله ران شان، تیره تر است. معمولا تیرگی پوست ناحیه تناسلی بر اعتماد به نفس زنان این منطقه تاثیر منفی دارد و در نتیجه به دنبال روشی برای روشن سازی ناحیه تناسلی شان هستند. تیره بودن رنگ واژن و کشاله ران یکی از دغدغه های زنان است.تبلیغات و فیلم های مختلف همواره تصویری از واژن سفید رنگ را ترویج می کنند، بنابراین اکثر زنان سعی می کنند با روی آوردن به انواع داروها و اقسام روش های درمانی خود را از این دغدغه دور کنند. تیرگی نواحی واژن به دلایل خاصی رخ می دهد، چنین چیزی  کاملا طبیعی است. ولی بیشتر خانم ها بابت چنین موضوعی احساس خجالت زدگی می کنند و بر اثر تبلیغات و برنامه های مختلف دوست دارند  واژن روشن و بدون مو داشته باشند. برخی از زنان حتی از داشتن رابطه جنسی امتناع می کنند، در حالی که بهتر است بدانید  در طول رابطه جنسی جریان خون بیشتری به سمت اندام های تناسلی می رسد، افزایش خون منجر به متورم شدن واژن و ترشحات بیشتر آن می شود، علاوه بر این رنگ واژن را تیره تر نشان می دهد؛ پس از تمام شدن رابطه جنسی همه چیز حتی رنگ نواحی واژن به حالت طبیعی خود برمی گردد، در این مقاله از سایت دکتر فرشته دماری یام، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی به بررسی علل تیرگی و روش های سفید کردن واژن خواهیم پرداخت.

روشن سازی واژن
روشن سازی ناحیه تناسلی

علت تیرگی پوست ناحیه تناسلی

تیرگی پوست ناحیه تناسلی با توجه به وجود برخی از دلایل تیره تر از پوست سایر نقاط بدن می باشد.

ژنتیک

بی شک نقش وراثت و ژنتیک در تیره شدن نواحی تناسلی غیر قابل انکار است. البته تیرگی پوست ناحیه تناسلی بیشتر پس از دوران بلوغ خود را نشان خواهد داد.

بالا رفتن سن

در حقیقت تغییرات هورمونی که بر اثر افزایش سن رخ می دهند باعث تیره شدن ناحیه تناسلی خواهند شد.

وجود رطوبت مداوم در ناحیه تناسلی

ناحیه تناسلی به طور مداوم به دلایل مختلف از جمله چند بار شسته شدن در روز و… معمولا مرطوب است. این رطوبت در تیره شدن آن تاثیر خواهد گذاشت.

پوشیدن لباس های چسبان با الیاف پلاستیکی نیز در تیرگی ناحیه تناسلی موثر هستند.

انجام برخی از ورزش ها

انجام برخی از ورزش ها مانند اسب سواری و دوچرخه سواری موجب ایجاد ساییدگی در پوست ناحیه تناسلی و متعاقب آن تیره تر شدن پوست آن خواهند شد.

تغییرات هورمونی

بلوغ، یائسگی و بارداری باعث ایجاد تیرگی در ناحیه تناسلی زنان مختلف می شود.

عفونت های باکتریایی

از جمله دیگر عوامل تیرگی پوست واژن می توان به عفونت های باکتریایی اشاره کرد.

نژاد

همانطور که پیشتر گفته شد، نژاد مردمان خاورمیانه و اطراف دریای مدیترانه، پوست تیره تری دارند.

عدم امکان گردش هوا در نواحی تناسلی

از آن جایی که اندام تناسلی خصوصی هستند در معرض هوا قرار نمی گیرند. دریافت نشدن هوا باعث می شود که رنگ پوست و بافت ناحیه تناسلی تغییر کند.

آیا می توان رنگ واژن را روشن کرد؟

تیره شدن رنگ واژن، در برخی موارد طبیعی است. ولی برای رفع تیرگی واژن روش هایی وجود دارد که موجب روشن شدن این ناحیه می گردد. در ادامه به برخی از روش های رفع تیرگی واژن، اشاره شده است.

روش های سفید کردن واژن

روش های مختلفی برای روشن سازی ناحیه تناسلی توسط بهترین متخصص زنان و زایمان پیشنهاد می شود که همه آن ها لزوما موثر نیستند و برخی از آن ها نیز، نه تنها موثر نیستند بلکه اثری منفی نیز دارند، روش های رایج و خانگی برای سفید کردن واژن عبارتند از:

 • رفع تیرگی واژن با صابون: برخی از صابون ها به دلیل دارا بودن مواد شیمیای خاص، تعادل PH ناحیه واژن را بر هم می زنند. به هم خوردن تعادل PH واژن به مرور رنگ پوست واژن را تغییر می دهد.
 • رفع تیرگی واژن با کرم های موضعی: کرم های موضعی با وجود تبلیغات فراوان عوارض نامطلوب دارند، در ساختار بیشتر آنها مواد سرطان زا وجود دارد. این محصولات و کرم ها در صورتی که تاثیر مطلوبی نیز داشته باشد، کوتاه مدت هستند. بنابراین مصرف آنها توصیه نمی شود.

در این مقاله به معرفی دو روش از موثرترین روش های روشن سازی ناحیه تناسلی خواهیم پرداخت که هیچ گونه درد و عارضه با خود، به همراه ندارند.

روشن سازی و جوان سازی واژن با استفاده از پلاسماتراپی و کربوکسی تراپی دو روش مفید و آزموده شده به حساب می آیند که افرادی که با استفاده از این روش های ناحیه تناسلی شان را روشن ساخته اند از نتایج نهایی آن بسیار راضی هستند.

روشن کردن واژن
روشن سازی ناحیه تناسلی

سفید کردن واژن با دستگاه پلاسما

یکی از بهترین، موثرترین و کارآزموده ترین روش های روشن سازی واژن، پلاسماتراپی نام دارد. نام پلاسما برگرفته از حالت چهارم ماده است.

دستگاه پلاسما، دارای یک لوله شیشه ای بلند است. این دستگاه زمانی که روشن می شود، با کمک جریان الکتریسته، به تولید پلاسما می پردازد. این امر موجب می شود که پلاسما با مخاط گازی برخورد کند و گاز دی اکسید کربن تولید شود. یکی از مزایای پلاسماتراپی این است که روشی بدون درد و بدون عارضه محسوب می شود.

سفید کردن واژن با دستگاه پلاسما

روش انجام پلاسماتراپی واژن برای سفید کردن واژن

عمل پلاسماتراپی، معمولا بدون استفاده از ماده بی حسی و یا بیهوشی انجام می شود. اساسا پلاسما تراپی عملی بدون درد، زخم و بخیه محسوب می شود. در حقیقت روشی غیرتهاجمی به منظور روشن سازی و جوان سازی ناحیه تناسلی به حساب می آید.

به این صورت که فرد متقاضی در دستگاه معاینه دراز می کشد. سپس لوله ای شیشه ای درون واژن وی فرو خواهد شد و به مدت ده دقیقه، آنجا قرار خواهد داشت. سپس به روشی که در سطور بالاتر توضیح داده شد، گاز دی اکسید کربن آزاد می شود و این گاز باعث می شود که پوست ناحیه تناسلی برای کلاژن سازی بیشتر، تحریک شود. با افزایش کلاژن های تولید شده در ناحیه تناسلی، پوست این ناحیه جوان تر و  روشن تر خواهد شد.

مزایای پلاسمای واژن

 • جای بخیه و اسکار زخم جراحی در کار نخواهد بود.
 • نیازی به بیهوشی نیست.
 • عوارض جانبی ندارد.
 • درمان سریع انجام می پذیرد و نتیجه آن در زمان کوتاهی قابل مشاهده خواهد بود.
 • از مواد شیمیایی که هم آسیب زننده هستند و هم باعث بروز حساسیت های پوستی خواهند شد، استفاده نخواهد شد.
 • محدودیت سنی برای انجام پلاسماتراپی وجود ندارد.

در حقیقت پلاسماتراپی روشن سازی پوست ناحیه تناسلی را با استفاده از کلاژن سازی انجام می دهد. گرمایی که از طریق دستگاه پلاسما تولید می شود، موجب تحریک پوست برای کلاژن سازی خواهد شد. تولید کلاژن باعث سفیدی و شفافیت پوست واژن می شود.

سفید کردن واژن با استفاده از دستگاه کربوکسی

دستگاه کربوکسی امکانی را فراهم می آورد تا تیرگی های ناحیه واژن بر طرف شوند. گاز دی اکسید کربنی که دستگاه کربوکسی تولید می کند سبب می شود که مسیر عروق باز شوند. باز شدن مسیر عروق سبب بهتر شدن فرآیند خون رسانی در ناحیه تناسلی خواهد شد که به موجب آن، اکسیژن بیشتری به نواحی مورد نظر خواهد رسید. همین مساله موجب رسیدن هرچه بهتر مواد مغذی به نواحی تحت درمان خواهد شد و سلول های پوستی رشد و گسترش بیشتری خواهند داشت. در نتیجه این اتفاقات، تمامی مشکلاتی پوستی ایجاد شده، از بین خواهد رفت و پوست  ناحیه واژن، روشن تر و جوان تر خواهد شد.

سفید کردن واژن با کربوکسی تراپی واژن
کربوکسی تراپی واژن

مزایای کربوکسی تراپی واژن

 • از بین رفتن تیرگی پوست واژن بدون درد، خونریزی، جایه بخیه و زخم اسکار
 • از بین رفتن حالت شل و افتاده پوست واژن
 • رفع چین و چروک های ناحیه درمانی
 • از بین رفتن سلولیت پوستی
 • درمان و ترمیم جای زخم
 • کوتاه بودن زمان عمل
 • عدم نیاز به بستری شدن در بیمارستان

در کل باید گفت که زیبایی دستگاه تناسلی از موضوعاتی است که برای زنان بسیار حساسیت برانگیز است. زنان بسیاری برای روشن سازی ناحیه تناسلی شان، به دنبال روشی تضمینی می گردند. بهتر است برای روشن سازی ناحیه تناسلی از روشی تضمینی و بدون خطر استفاده کرد تا با اثرات نامطلوب درمانی مواجه نشد.

برای انجام این روش بهتر است نزد متخصصی بروید که مهارتش در کارش اثبات شده باشد و بر اثر سهل انگاری، باعث آسیب دیدن ناحیه تناسلی شما نشود. متخصصین زنان و زایمان با توجه به شناخت بهتر از حساسیت های مربوط به دستگاه تناسلی زنان دارند، گزینه بهتری برای رفع تیرگی پوست واژن به حساب می آیند.

بهترین دکتر برای سفید کردن واژن در ارومیه

دکتر فرشته دماری یام متخصص زنان و زایمان، با توجه به سابقه درخشان کاری که در زمینه کاری اش دارد آماده ارائه انواع خدمات مربوط به درمان و زیبایی زنان با بهره گیری از به روز ترین متدهای پزشکی روز دنیا و استفاده از بهترین و پیشرفته ترین دستگاه های پزشکی است.

دکتر فرشته دماری یام

متخصص زنان زایمان و نازایی
دوره دیده تخصصی زیبایی زنان؛ نازایی،لاپاراسکوپی و سکسولوژی
انجام هزاران زایمان طبیعی و سزارین
انجام اعمال جراحی زیبایی زنان
مقالات مرتبط
جراحی زیبایی کلیتوریس

جراحی زیبایی کلیتوریس

عمل زیبایی کلیتوریس یک روش جراحی است که به منظور بهبود شکل و اندازه کلیتوریس، یک اندام حساس در ناحیه تناسلی زنان، انجام می‌شود. این جراحی ممکن است به عنوان یک راه حل برای افرادی که از نظر جسمی با شکل یا اندازه کلیتوریس...

جراحی زیبایی زنان در ارومیه

جراحی زیبایی زنان در ارومیه

گذر زمان، زایمان و افزایش یا کاهش وزن ناگهانی همه عواملی هستند که می‏توانند زیبایی واژن را به خطر بیاندازند. روش‏ های گوناگونی به منظور بهبود زیبایی واژن تاکنون وجود داشته است که در این مقاله به طور خلاصه محبوب‏ترین...

تزریق ژل و چربی به واژن گونه انجام میشود؟

تزریق ژل و چربی به واژن گونه انجام میشود؟

یکی از راهکارهای زیبایی و جوانسازی واژن زنان استفاده از تزریق ژل یا چربی به واژن است؛ از آنجایی که اکثر زنان با افزایش سن با مشکلاتی مانند شل شدگی، افتادگی پوست، پیری و چروک شدن آن روبرو می شوند. در این مقاله از سایت...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =

تماس سریع