دکتر فرشته دماریام » جراحی زیبایی زنان » جراحی لابیاپلاستی در ارومیه
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

جراحی لابیاپلاستی در ارومیه

عمل لابیاپلاستی نوعی از عمل زیباسازی واژن است که در سراسر جهان طرفداران بسیاری دارد. بر طبق آمارهای جهانی درصد افرادی که نسبت به انجام این عمل جراحی تمایل دارند، نسبت به گذشته چهل درصد افزایش یافته است. در ابتدا فقط زنانی که چندین زایمان طبیعی را پشت سر گذاشته بودند و یا زنانی که لبه های بیرونی واژن شان بزرگ و نامتقارن بود، نسبت به انجام این عمل تمایل داشته اند. اما امروزه متقاضیان این عمل، علاوه بر زنان جوان، دختران جوان را نیز شامل شده است. در ادامه این یادداشت به معرفی کامل لابیاپلاستی، روش های انجام آن، مزایا و عوارض لابیاپلاستی، هزینه عمل لابیاپلاستی توضیح داده می شود. اگر قصد انجام این عمل را دارید، مطالعه کامل این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

جراحی لابیاپلاستی

لابیا چیست؟

لابیا بخش بیرونی و قابل مشاهده واژن است که وظیفه محافظت از دهانه واژن، کلیتوریس و مجرای ادرار را به عهده دارد. لبه های بیرونی واژن که بزرگتر هستند لابیای ماژور نامیده می شود. لایه تا شده پوست بین لابیای ماژور، لابیای مینور نامیده می شود. در ادبیات فارسی لبه های واژن نامیده می شوند. در حقیقت کلمه لابیا برگرفته از واژه ای لاتین به معنای لب است.

لابیای ماژور

لابیای ماژور همانطور که پیشتر گفته شد، به لابیای بزرگتر و بیرونی اطلاق می شود؛ لابیای ماژور از دو لایه پوستی تشکیل شده است که از تپه ونوس واژن تا روی استخوان شرمگاهی ناحیه پرینه ادامه می یابد. از طریق لابیاپلاستی می توان، افتادگی، مشکل عدم تقارن و چین رو چروک های لابیای ماژور را درمان کرد.

لابیای مینور

لابیای مینور

لابیای مینور یا همان لبه های داخلی واژن، از دو لایه پوستی تشکیل شده است که بین لابیاهای ماژور قرار گرفته اند. اندازه و رنگ لابیای مینور، در افراد مختلف، یکسان نیست. لابیای مینور در هر دو طرف واژن از سمت کلیتوریس، رو به پایین کشیده شده است.

آیا اندازه واژن من طبیعی است؟

در حقیقت اندازه مشخصی به طور علمی و رسمی برای واژن و لابیاها ذکر نشده است. در حقیقت، مسائل مربوط به زیبایی شناسی، کشش مردم را برای ایجاد تغییرات روی لبه های واژن، ترغیب کرده است. اندازه لابیاها در درجه اول به مسائل هورمونی، ژنتیکی و سنی بستگی دارد و در درجه دوم آنچه که باعث تغییر اندازه لابیاها و بزرگ شدن آن ها خواهد شد، زایمان های طبیعی، نقایص مادرزادی و دخول های متعدد جنسی است.

چه زمانی باید لابیاپلاستی انجام شود؟

زمانی که بزرگی اندازه لابیاها باعث شود که شخص هنگام راه رفتن و رانجام فعالیت های ورزشی، یا مقاربت جنسی دچار احساس درد و ناراحتی شود، از سوی دیگر پوشیدن شلوار و لباس های زیر تنگ برای آن فرد باعث ایجاد احساس ناخوشایند شود. همجنین بزرگی لابیاها مانع خروج ترشحات واژینال و در نتیجه بروز عفونت شود، بهتر است لابیاپلاستی انجام شود. در حقیقت لابیاپلاستی، علاوه برا مزایای زیبایی شناسی، می تواند اثرات درمانی مفید نیز داشته باشد.

بسیاری از مواقع البته افراد با انجام عمل لابیاپلاستی، قصد زیباسازی ناحیه واژن را دارند چرا که از این طریق احساس اعتماد به نفس بیشتری خواهند کرد و رضایت خاطر بیشتری از اندام شان خواهند داشت. گاهی اوقات پیش می آید که برخی از افراد، اشاره می کنند که از سوی همسر و یا شریک جنسی شان مورد تحقیر و یا تمسخر قرار می گیرند.

لابیاپلاستی

عواملی که موجب بزرگ شدن اندازه لابیاها می شوند

 • عوامل ژنتیکی
 • تغییرات هورمونی دوران بلوغ، یائسگی و بارداری
 • زایمان های طبیعی
 • افزایش سن
 • نقایص مادرزادی
 • دخول های متعدد جنسی

مزایای عمل لابیاپلاستی

 • جوان ساختن بافت واژن و رفع افتادگی و چین و چروک های این ناحیه
 • متناسب تر شدن فرم اندام تناسلی
 • افزایش اعتماد به نفس و بهبود بخشیدن به کیفیت روابط جنسی
 • جلوگیری از احساس درد در هنگام راه رفتن و فعالیت های ورزشی
 • راحت تر شدن پوشیدن شلوار و لباس های تنگ
 • هدف از انجام لابیاپلاستی

از طریق لابیاپلاستی می توان لبه های واژن، شکل، اندازه و رنگ آن ها را به حالتی ایده آل درآورد و نیز بین لابیاها تقاران ایجاد کرد. در کل می توان گفت از طریق لابیاپلاستی می توان، ایرادات کلی و بزرگی لابیاها را رفع کرد.

کاندیداهای مناسب برای انجام لابیاپلاستی

 • زنانی که از سلامتی عمومی برخوردار هستند.
 • افراد حداقل باید هجده سال تمام داشته باشند.
 • افرادی که مبتلا به بیماری های نقص ایمنی بدن هستند و یا تحت درمان دارویی قرار دارند، حتما باید پزشکان را از سابقه پزشکی شان به طور کامل مطلع سازند، تا در صورت صلاحدید پزشک تحت عمل جراحی قرار بگیرند.در صورت ابتلا به این بیماری ها، لزوما باید پزشک جراح تان از بیماری شما باخبر باشد تا آزمایشات لازم را انجام دهد.
 • افرادی که به بیماری های قلبی، عروقی و ریوی مبتلا نباشند. در صورتی که به این بیماری ها مبتلا هستید تصمیم این که تحت عمل جراحی قرار بگیرید یا نه را به عهده بهترین متخصص زنان و زایمان بسپارید؛ چرا که پزشک شما، از اینکه آیا عمل برای شما خطرساز خواهد بود یا نه، بیشتر آگاه هستند.

عوارض عمل لابیاپلاستی

هیچ عمل جراحی بدون عارضه ای وجود ندارد؛ اما در صورتی که لابیاپلاستی توسط پرشکی حاذق و متبحر انجام شود، بسیاری از عوارض آن رخ نخواهد داد و سایر عوارض آن کوتاه مدت و موقتی است که به راحتی و در مدت زمانی کوتاه برطرف خواهند شد.

در کل عوارض احتمالی لابیاپلاستی در صورتی که این عمل به خوبی انجام نپذیرد، طبق معیارهای انجمن جراحی پلاستیک امریکا شامل موارد زیر است:

 • عفونت واژینال
 • در صورت آسیب دیدن کلیتوریس و یا اعصاب جنسی، تغییر در احساسات جنسی به صورت مادام العمر
 • احساس درد مزمن
 • تورم و کبودی (برای رفع آن ها بهتر است از کمپرس یخ استفاده شود)

توصیه می شود پیش از اقدام به لابیاپلاستی از تبحر پزشک متخصص و جراح زتان، اطمینان حاصل نمایید؛ چرا که مهارت جراح باعث می شود عوارض احتمالی کنترل شوند و اکثرشان رخ ندهند.

انواع روش های لابیاپلاستی

انواع مختلفی از روش‌های لابیاپلاستی وجود دارد، که شامل موارد زیر می‌شود:

لابیاپلاستی با  لیزر

در این شیوه،برش های جراحی از طریق لیزر ایجاد و عمل خونگیری نیز به طور همزمان انجام می شود. مدت زمان عمل لابیاپلاستی با لیزر، بسیار کوتاه تر است از عمل لابیاپلاستی با تیغ جراحی؛ در صورتی که پزشک جراح تشخیص دهد در برخی از موارد نیازی به بخیه زدن نیست. معمولا سایز لابیاها تعیین کننده آن است که نیاز به بخیه وجود دارد و یا خیر

لابیا پلاستی از طریق شیوه Wedge

برش جراحی در این سبک از لابیاپلاستی به شکل V در وسط لابیای مینور خواهد بود. در این شیوه بافت بیشتری برداشته خواهد شد و عمل جراحی آن مدت زمان بیشتری به طول خواهد انجامید.

این شیوه، بیشتر برای افرادی مناسب است که اندازه لابیاهای شان بیش از حد بزرگ است.

لابیاپلاستی به شیوه تریم (trim)

در این شیوه از لابیاپلاستی، پزشک جراح آن بخش از بافت های لابیاها که موجب ایجاد حالت آویزانی در این ناحیه شده اند را از طریق ایجاد یک برش عمودی، حذف خواهند کرد و سپس لابیاهای مینور کلامپ خواهند شد. این روش جراحی به طور معمول کمتر از یک ساعت، به طول خواهد انجامید.

لابیای ماژور

دوران نقاهت بعد از انجام لابیاپلاستی

 • معمولا پس از انجام لابیاپلاستی به مدت یک روز در بیمارستان بستری خواهید شد و پس از آن در صورتی که مشکلی بروز پیدا نکند، مرخص خواهید شد.
 • احساس در در سه روز اول امری کاملا طبیعی است و معمولا پزشک، برای احساس تسکین، مسکن تجویز خواهد کرد.
 • در سه روز اول برای کاهش تورم و کبودی از کمپرس یخ استفاده نمایید.
 • به مدت چهل روز از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان، جدا خودداری کنید.
 • به مدت چهار هفته، از برقراری رابطه جنسی، بپرهیزید.
 • به مدت چهل روز اجسام سنگین را بلند نکنید، ورزش، پیاده روی طولانی، فعالیت جسمانی شدید نداشته باشید.
 • در طول این چهل روز به استخر نروید و شنا نکنید.
 • مواد غذایی مانند آناناس تازه، و ویتامین cدر بهبود یافتن شما نقش به سزایی دارند.

هزینه عمل لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی با توجه به فرم لابیاهای هر فردی با روش متفاوتی انجام خواهد شد. تکنیک مورد استفاده برای انجام عمل، دستگاه ها و ابزاری که برای جراحی مورد استفاده قرار می گیرند، میزان تبحر جراح و نیز موقعیت جغرافیایی که عمل جراحی در آن انجام می پذیرد بر هزینه های عمل لابیاپلاستی تاثیرگذار است. هزینه بیمارستان و یا مرکز درمانی که لابیاپلاستی در آن، انجام می پذیرد بر هزینه های لابیاپلاستی موثر است. دکتر فرشته دماری یام، متخصص زنان، زایمان و نازایی، با سابقه انجام بیش از چند هزار عمل جراحی در  زمینه زنان، آماده ارائه انواع خدمات درمانی، زیبایی و مشاوره ای مربوط به زنان است.

دکتر فرشته دماری یام

متخصص زنان زایمان و نازایی
دوره دیده تخصصی زیبایی زنان؛ نازایی،لاپاراسکوپی و سکسولوژی
انجام هزاران زایمان طبیعی و سزارین
انجام اعمال جراحی زیبایی زنان
مقالات مرتبط
جراحی زیبایی کلیتوریس

جراحی زیبایی کلیتوریس

عمل زیبایی کلیتوریس یک روش جراحی است که به منظور بهبود شکل و اندازه کلیتوریس، یک اندام حساس در ناحیه تناسلی زنان، انجام می‌شود. این جراحی ممکن است به عنوان یک راه حل برای افرادی که از نظر جسمی با شکل یا اندازه کلیتوریس...

جراحی زیبایی زنان در ارومیه

جراحی زیبایی زنان در ارومیه

گذر زمان، زایمان و افزایش یا کاهش وزن ناگهانی همه عواملی هستند که می‏توانند زیبایی واژن را به خطر بیاندازند. روش‏ های گوناگونی به منظور بهبود زیبایی واژن تاکنون وجود داشته است که در این مقاله به طور خلاصه محبوب‏ترین...

تزریق ژل و چربی به واژن گونه انجام میشود؟

تزریق ژل و چربی به واژن گونه انجام میشود؟

یکی از راهکارهای زیبایی و جوانسازی واژن زنان استفاده از تزریق ژل یا چربی به واژن است؛ از آنجایی که اکثر زنان با افزایش سن با مشکلاتی مانند شل شدگی، افتادگی پوست، پیری و چروک شدن آن روبرو می شوند. در این مقاله از سایت...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

1 دیدگاه
 1. منصوره قاسمی

  خدا خیرتون بده. اطلاعات مفیدی بود باتشکر

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

تماس سریع